Rekordszámú végzős a TF és az SMSZ képzésein: 80 síoktatót avattak tegnap

2026.06.26. Wesselényi Andrea

Bár a Testnevelési Egyetem (TF) előtti óriás hőmérő tegnap a 35 fokos nyári kánikulát mutatta, az épületben zajló esemény abszolút a téli szezonról szólt. Ünnepélyes keretek között tartották meg a szezonzáró bizonyítványosztót, ahol idén összesen 80 frissen végzett síoktató vehette át a diplomáját.
Kérd a sielok.hu-t a Google-ben!
A Síoktatók Magyarországi Szövetsége (SMSZ) és a TF idén formabontó és rendkívül sikeres szezont zárt, hiszen a hagyományos képzés mellett egy teljesen új formátum is debütált.

Két úton a diplomáig: sikeresen debütált az intenzív képzés

A háttérben komoly szakmai munka állt az elmúlt hónapokban, ráadásul a képzési rendszer idén új lehetőséggel bővült:

  • A hagyományos TF-képzés: Októberben indult a szokásos, két szemeszteres program a TF és az SMSZ együttműködésében, 45 fővel.
  • Az új, intenzív SMSZ-képzés: Az SMSZ saját, féléves, gyorsított ütemű programot is hirdetett. Itt a februári elméleti alapozást március közepén egy gyakorlati és vizsgatábor követte Kreischbergen, majd a múlt héten az elméleti vizsgák tették fel az i-re a pontot. Ennek a programnak is 45-en vágtak neki.

A két képzésen elindult 90 jelöltből végül 80-an tettek sikeres vizsgát. Az okleveleket Dr. Egri Katalin, az SMSZ elnöke, valamint Babos Sándor és Takács Norbert 4 csillagos kiképző oktatók adták át.

Kivételes csapatok, hatalmas közösségi élmény

„Rendkívül erős volt idén a síoktató jelöltek motivációja és fejlődés iránti igénye. Kiválóan lehetett együtt dolgozni a táborban, ami egyben hatalmas közösségi élmény is volt mindenki számára”– emelte ki beszédében Dr. Egri Katalin.

A diplomaosztón felhangzó tapsok, az elért eredmények ünneplése is mutatta: a képzések során valódi közösségek és életre szóló barátságok születtek. Ezt a friss oktatók is megerősítették a Városmajori sörözőben tartott hivatalos afterpartyn.

„Pontosan azt kaptam a képzéstől, amire számítottam, sőt, még egy kicsit többet is. A gyakorlati tábor ugyanakkor nagyon kemény és intenzív volt. A harmadik napon sírva hívtam fel anyukámat, hogy én tulajdonképpen nem is tudok síelni – akkor volt a mélypont” – mesélte mosolyogva az egyik végzős.

A kiképzők módszertana azonban működött: a résztvevők mozgását az alapoktól, a hóekétől építették újra, nagy hangsúlyt fektetve a koordinált, tiszta síelésre és az oktatási tematikára. A feszített tempójú napokat délutáni videóelemzések és elméleti előadások követték, de a feszültséget esti társasjátékozással és rengeteg nevetéssel vezették le a hallgatók.

Nyitva állnak a kapuk itthon és külföldön

A frissen végzett síoktatók előtt rengeteg lehetőség áll, hiszen a szakma itthon és külföldön is hiányszakmának számít, így az elhelyezkedés garantált.

Sokan már a képzés alatt szereztek tapasztalatot, és itthon terveznek dolgozni, a 40 hazai tanpálya valamelyikén. Ausztriában sok síiskola tárt karokkal várja a magyar bizonyítvánnyal rendelkezőket. Egyes iskolák saját plusz belső szakmai és szaknyelvi képzést is adnak új munkatársaiknak a munkakezdés előtt. A többség más civil foglalkozással kombinálja a síoktatást, de a megszerzett licenc így is hatalmas érték a farzsebben.

Szeptemberben indul a következő évad!

Azoknak sem kell csüggedniük, akik idén lemaradtak a lehetőségről. A következő síoktatóképzésre szeptemberben indul a jelentkezés. A pontos részleteket, a jelentkezési feltételeket és a határidőket az SMSZ és a Testnevelési Egyetem mellett a sielok.hu felületein is nyomon követhetik majd az érdeklődők.

KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
h i r d e t é s